Prof. Dr. Murat Tunç

Özgeçmiş

Prof. Dr. Murat TUNÇ

İlköğrenimi TED Ankara Koleji, Orta Öğrenimi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde, liseyi Ankara Fen Lisesi’nde bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında tıp doktoru olarak mezun oldum. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Göz Hastalıkları Bölümün’de göz hastalıkları ihtisası  yaptım.  Uzmanlık sonrasınde USMLE sınavlarında başarılı olarak ECFMG sertifikası aldım. İhtisas sonrası Johns Hopkins University, Wilmer Eye Institute’de Nörooftalmoloji (1994); University of California San Francisco’da (UCSF), Prof. Dr. Devron CHAR yönetiminde Oküler Onkoloji (1996); Kaiser Permanente Medical Center’da Prof. Dr. Mike LAHEY yönetiminde Retina (1997); University of Southern California, Doheny Eye Institute’de Prof. Mark HUMAYUN yönetiminde Fulbright Fellow olarak Retina, biyonik göz (2004) üst ihtisasları yaptım.

Daha çok Oküler Onkoloji, Göz Tümörleri ve Tedavisi, Orbita Tümörleri ve Cerrahisi, Gözkapağı Tümörleri, Oküloplasti, Tıbbi Retina ve Retina Lazer Uygulamaları, Katarakt Fako Cerrahisi konularıyla ilgilenmekteyim.

Türk Oftalmoloji Derneği, Oküler Onkoloji Birimi, Tıbbi Retina Birimi ve Oküloplastik Cerrahi birimi aktif üyesiyim. American Academy of Ophthalmology, European Ophthalmic Oncology Group, Türk-Amerikan Oftalmoloji Derneği, Doheny Alumni, Fulbright Alumni derneği gibi mesleki Ulusal ve Uluslararası dernek üyeliklerim vardır.

Retina alanında, termosensitif doku yapıştırıcısı ile ilgili iki uluslararası patentim vardır.

SCI-E grubu yurtdışı dergilerde 40’ın üzerinde bilimsel yayınım bulunmaktadır. American Academy of Ophthalmology, SOE, ARVO, EVER gibi uluslararası büyük kongrelerde eğitici olarak kurs yöneticilikleri ve konuşmalar yaptım, yurt dışı ve yurt içi bilimsel kongrelerde 100’ün üzerinde bilimsel tebliğ sunumları yaptım.

Bilimsel yayınlarıma uluslararası bilimsel indeks dergilerince yapılmış 916 atıf vardır (H indeksi 15).

Kök Hücre ve Doku Kültürü Sertifikalarım vardır.

Türkiye Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen ‘Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi’  ünvanı ve sertifikam vardır.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği kapsamında ‘Oküler Onkoloji’ biriminin kurucusuyum, halen Eğitim Sorumlusu ve Oküler Onkoloji Birim Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

Göz sağlığınızı korumak için bizimle iletişime geçin
Göz hastalıklarınızı teşhis ve tedavi etmek için size en iyi hizmeti sunuyoruz.